aksionet e tua të shpejta

Bizneset ulën qepenat për 1 orë, reagon Rama: U nxitën nga politikanët pa Atdhe

  E Publikuar on 10-04-2018 16:32
Bizneset ulën qepenat për 1 orë, reagon Rama: U nxitën nga politikanët pa Atdhe

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së biznesit të vogël në vend, ku në shenjë kundërshtie kundër skemës së TVSH ata ulën qepenat për 1 orë.

Përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’ Rama e cilësoi protestën një tallje nga njerëzit e politikës, duke shigjetuar kështu opozitën.

“Protesta e uljes së qepenave në tregjet bashkiake tallje e madhe me njerëzit nga politikanët pa atdhe!Sepse tregjet JANE JASHTE SKEMES së TVSH!Ne bëmë ZERO taksën e Biznesit të Vogël dhe futja në TVSH e të vegjëlve nuk rrit aspak barrën mbi ta po siguron kontrollin e të mëdhenjve”, pohon Rama.

 

Kujtojmë se biznese në Tiranë, Berat, Fier, Gjirokastër, Lezhë dhe Shkodër bizneset mbyllën dyqanet pasi janë kundër pagesës së TVSH. Dhjetëra qytetarë pohuan sot se po falimentojnë për shkak të taksave.

Hapi 1. Shko dhe komento

shko dhe komento UDHËZIM: Mundohu të komentosh brënda 24 orëshit të parë të publikimit.

Hapi 2. Kopjoje këtu dhe fito pikë

Kopjoje dhe vendose komentin tënd këtu, për ta ndarë atë me ne dhe të fitosh pikë.

Supporter's Comments

Anonim wrote: Eshte shume e rendesishme te paguhen taksat!
10-04-2018, 16:45