aksionet e tua të shpejta

Lsi akuza të forta Tahirit: Po blen vota në Vorë me disa bashkëpunëtorë. EMRAT

  E Publikuar on 22-06-2017 15:16
Lsi akuza të forta Tahirit: Po blen vota në Vorë me disa bashkëpunëtorë. EMRAT

Lëvizja Socialiste për Integrim ka denocuar sot skenarët për shitblerjen e votave në Vorë.

Në një deklaratë për median kandidatja për deputete e LSI-së në Tiranë, Eriona Bixha hodhi akuza të rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtuesve të policisë se po blejnë vota.

 

Ajo tha se Agim Kajmaku dhe nipat e tij po shpërndajnë para në zonën e Vorës dhe po iu bëjnë presion mbështetësve të LSI-së.

“Denoncoj drejtuesin e shitblerjes së votave në bashkinë e Vorës, Agim Kajmaku që e ka shndërruar makinën e tij ‘Volksëagen” në bankë. Çdo natë organizojnë skemën e shpërndarjes së parave shtëpi më shtëpi.

Dy nipërit e tij, Edi Kajmaku dhe Ladi Kajmaku janë njerëzit më të besuar që përgatisin zonën dhe ushtrojnë presion. Ndërkohë shtetasi Rexhep Shehi që lëviz me ‘Benz C-Clas’ dhe Ledio Sorra me ‘Peugot’ mbulojnë shitblerjen e votave në Gjokaj dhe Picar.

Po ashtu Dritan Stoka, punonjës i ALUIZNI-t. I bëj thirrje edhe drejtorit të ALUIZNI-t që të shamngë shpërndarjen e legalizimeve në këtë periudhë për vota. I bëj thirrje publike Policisë së Shtetit, të marrë masat e nevojshme për t’i thënë stop këtij fenomeni të paskrupullt.

Jemi në dijeni të plotë edhe për skenarët ndaj aktivistëve të LSI-së nga ish-drejtues të policisë dhe ish-ministri Tahiri. Kurrsesi nuk mund të blejnë votat, lirinë dhe dinjitetin e vajzave e grave e të rinjve të bashkisë së Vorës”, tha Bixha.

Hapi 1. Shko dhe komento

shko dhe komento UDHËZIM: Mundohu të komentosh brënda 24 orëshit të parë të publikimit.

Hapi 2. Kopjoje këtu dhe fito pikë

Kopjoje dhe vendose komentin tënd këtu, për ta ndarë atë me ne dhe të fitosh pikë.