aksionet e tua të shpejta

Meta pret për 45 minuta në Presidencë Patriarkun rus Kirill, kush e shoqëron

  E Publikuar on 30-04-2018 12:26
Meta pret për 45 minuta në Presidencë Patriarkun rus Kirill, kush e shoqëron

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur paraditen e sotme në institucionin e Presidencës, Patriakun e Moskës dhe Gjithë Rusisë, Shenjtërinë e Tij Kirill me rastin e vizitës historike në vendin tonë.

 

Në këtë takim që zgjati rreth 45 minuta, Patriarku rus shoqërohej nga Kryepeshkopi Anastas.

Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme, presidenti Ilir Meta së bashku me zonjën Monika Kryemadhi dhe dy vajzat e tyre Borën dhe Erën, mikpritën me një darkë zyrtare Patriakun e Moskës dhe Gjithë Rusisë, Kirill.

Hapi 1. Shko dhe komento

shko dhe komento UDHËZIM: Mundohu të komentosh brënda 24 orëshit të parë të publikimit.

Hapi 2. Kopjoje këtu dhe fito pikë

Kopjoje dhe vendose komentin tënd këtu, për ta ndarë atë me ne dhe të fitosh pikë.